Dorayaki je tradiční japonský snack. Je to jako sendvič z dvou malých lívanečků plněný pastou z červených fazolí.
Tenhle snack je variantou kde místo fazolové pasty je čokoláda a je to mňam.
Dorayaki je tradiční japonský snack. Je to jako sendvič z dvou malých lívanečků plněný pastou z červených fazolí.
Tenhle snack je variantou kde místo fazolové pasty je čokoláda a je to mňam.
Manju je tradiční japonské sladké pečivo plněné pastou z fazolí. V t=to variantě je s příchutí café laté. Pokud máte rádi kávovou příchuť toto si určitě vychutnáte. A ten rozkošný obal!
Borůvková tartaletka
Jemné křehké těsto ochucené borůvkovým džemem. Čistá chuť borůvek bez dochucovadel a zbytečné chemie. K čaji ideální.
Takoyaki je klasické festivalové jídlo. Jde o smažené kuličky z těsta plněné kousky chobotnice a zalité omáčkou. Měla jsem příležitost ochutnat pravé takoyaki přímo od japonské kuchařky na pražském akimacuri. Nejsem fanda mořských plodů a chobotnici už vůbec nemusím. Na mě to navíc bylo hodně mastné. Výsledek – moc jsem si nepochutnala. Nicméně ani tato zkušenost mě neodradilo ochutnat tyto kukuřičné koule v takoyaki stylu. A byly výborné!
Chuťově mi připomínaly ze všeho nejvíce worcester. Krásně vybalancovaná chuť sladkého s umami.
Jedno z velmi populárních festivalových jídel jsou palačinky. Tyto tyčinky jsou ubalené z palačinkového těsta a naplněné mléčnou čokoládou.
Chutnají podobně jako tyčinky co můžete najít zapíchnuté v našich zmrzlinových pohárech.
Jeden z nevíce populárních nápojů v Japonku je jahodové mléko. Tato příchuť je tak populární, že ji můžete najít v mnoha dalších podobách, třeba jako ledovou tříšť nebo jako dnešní bonbónky. Uvnitř tvrdého cucavého bonbonu s příchutí jahody je mléčný střed. Mňam!
Druhé zastavení je opět sladké a je to Castella cake. Sladká a jemná buchta s máslovou příchutí. Asi není co dodat.
Dala jsem si ho s genmaichou – zeleným japonským čajem ochuceným praženou rýží.
Co mě zaujalo na obalu je tradiční japonský vzor Asanoha, který je inspirovanám konopným listem. Tento vzor můžete najít na mých náušnicích z kolekce kimono.
Srpen je v Japonsku ve znamení nejrůznějších festivalů. Protože v létě je přes den až nesnesitelně horko a vlhko odehrávají se slavnosti v noci. Hanabi taikai je festival ohňostrojů, na který se všichni těší celé léto. Festival je plný streetfoodových stánků a stánků s hrami a hřebem večera je společné sledování ohňostroje. Kvůli covidové krizi, byla většina festivalů zrušena. Ale! Mám k dispozici balené verze oblíbeného festivalového jídla. Nový seriál odstartujeme s Taiyaki.
Taiyaki je známá festivalová pochoutka ve tvaru kapra, plněná tradičně pastou ze sladkých červených fazolí. Ale dá se sehnat s nejrůznějšími náplněmi včetně masové. Těsto připomíná palačinkové.
Balené se dá sehnat Taiyaki jako oplatka plněná různými příchutěmi. Měla jsem už s čokoládovou, fazolovou nebo citronovou pěnou. Dnes mám příchuť slaný vodní meloun.
To si takhle vyjedete do Drážďan do Primarku, zaparkujete v jiném obchodním domě, protože nikde není místo a cestou z parkoviště zjistíte, že zde mají obchod plný asijských dobrot. No co na to říct? Nechala jsem tam víc peněz než za to oblečení…
Odvezla jsem si bambusový pařáček, takže si doma můžu udělat, mimo jiné parádní dobrotu – bůčkové nebe. A taky spoustu mlsání a nějaké saké.
A víte co jsem našla? Melounovou limonádu. Kdo kouká na anime, tak ví, že to je v Japonsku velmi populární pití.
Podle očekávání, je to neuvěřitelně sladké a melounová příchuť je typicky chemická. Ale to vůbec nevadí. Naprosto splnila očekávání a já jsem moc ráda, že jsem si jí koupila.
Ostrov Ishigakijima je okinawský ostrov, který je proslulý svým chilli olejem. Právě tento olej je hlavní příchutí těchto nadýchaných chipsů. Pálí oprvadu vydatně, ale nic co by se nedalo snést.
Chilli dává chipsům nádhernou barvu a jejich chuť podtrhuje jemná krabí příchuť.